Minorka dla ciekawych: Ciutadella

Do XVIII wieku Ciutadella była najważniejszym miastem Minorki. Dziś jest jednym z najważniejszych kierunków wycieczki dla tych osób, które w trakcie pobytu na Minorce chcą lepiej poznać jej dzieje oraz nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na jakie atrakcje koniecznie trzeba zwrócić uwagę w tym mieście?

Ciutadella może się pochwalić korzystną lokalizacją. Tu, na zachodnim wybrzeżu Minorki, na brak pięknych widoków oraz miejsc idealnie nadających się do wypoczynku, nie można narzekać. Ciutadella przyciąga też dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu każdy z nas może tu spędzić niezapomniane wczasy w dobrych warunkach, oraz licznymi atrakcjami, dzięki którym o nudzie w tym mieście można zapomnieć. Co warto tutaj zobaczyć?

Ciutadella to malownicze domki o pastelowych elewacjach, dzięki którym wciąż panuje tu wyjątkowa atmosfera. To również cenne zabytki, obok których nie można przejść obojętnie. Mają one wiele uroku, a każdy z nich może nam dostarczyć wielu ciekawych informacji na temat tego miasta i jego historii. W trakcie wycieczki po tym mieście warto zwrócić uwagę na dawne mury miejskie, które wciąż robią ogromne wrażenie swą formą oraz rozmiarami. W jednej z baszt mieści się obecnie muzeum miejskie, które warto zwiedzić ze względu na ekspozycje, która w ciekawy sposób opowiada o dziejach tego miasta. Ciutadella to również malownicze palce oraz okazałe rezydencje – wspaniałe pamiątki po zamożnych kupcach, który mieszkali tu przed laty. To również cenne perełki architektury sakralnej, wśród których wyróżnia się potężna katedra, będąca jednym z ciekawszych przykładów stylu gotyckiego w tej części świata. Dla miłośników sztuki sakralnej nie lada gratką będzie też wizyta w Muzeum Diecezjalnym, do którego warto zajrzeć ze względu na interesującą ekspozycję oraz siedzibę. Jest nią dawny klasztor, będący ciekawą budowlą z XVII stulecia.

Ciutadella jest też atrakcyjnym miejscem na wczasy dla wszystkich tych osób, które chcą się nacieszyć beztroskim wypoczynkiem nad morzem. Kusi tu piękny port, intrygują wspaniałe plaże, na których można miło spędzić czas w pięknym otoczeniu. Ciutadella przyciąga też tych, którzy kochają sporty wodne. Miejsc, w których można spędzić czas w aktywny sposób, jest tu wiele, a wszystko to sprawia, iż w tym niezwykłym mieście nuda nikomu nie zagrozi.