Uprawiasz sport? Zainwestuj w odzież termoaktywną!

Wielu trenerów personalnych powtarza jak mantrę, że nieważne, jaki rodzaj aktywności fizycznej wybierzesz – ważne, żeby się ruszać. Podejmowanie jakiegokolwiek wysiłku jest szczególnie istotne wówczas, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, a dotychczas prowadziłeś zdecydowanie bardziej stacjonarny tryb życia. Jednak czy stopniowe zwiększanie obciążeń w czasie dokonywania postępów nie będzie wiązało się ze zmianą sprzętu, w tym odzieży sportowej i przystosowaniu ich do nowych warunków? Niekoniecznie! Odzież termoaktywna dla aktywnych jest bowiem rozwiązaniem, z którego może korzystać każdy z nas – nawet na co dzień!

Odzież termoaktywna dla aktywnych nieco mniej…

Nie jest niczym szczególnie dziwnym fakt, że osoby noszące odzież termoaktywna kojarzy się raczej z dużym wysiłkiem, który pozwala nam przekraczać granice własnej wytrzymałości. Oczom wyobraźni widzimy zdobywców ośmiotysięczników (albo przynajmniej naszych Rys), triathlonistów i maratończyków (a przynajmniej tych, którzy biegają pod blokiem bez względu na warunki atmosferyczne – czy deszcz, czy śnieg, oni tam są o stałych porach).

Tymczasem odzież termoaktywna dla aktywnych może nieść za sobą wiele zalet ćwiczącym mniej intensywnie, czy nawet potrzebującym dobrej termoregulacji na co dzień! Lekkość, elastyczność, technologia bezszwowa (to ma znaczenie szczególnie w bieliźnie) i skuteczne odprowadzanie wilgoci to przecież cechy, które w odzieży cenimy wysoko, bez względu na to, kiedy jej używamy.

Prawdą jest zatem, że podejmowanie umiarkowanej aktywności fizycznej jest łatwiejsze z tego typu ubraniem. Co zmieści się w kategoriach „umiarkowanych”? Wszystko, co robimy w ramach relaksu i amatorskiego wysiłku. To wszelkiego rodzaju spacery (również nordic walking), zajęcia na siłowni (fitness, pilates, joga), rekreacyjna jazda na rowerze czy towarzyskie gry zespołowe. Wszędzie tam odzież termoaktywna dla aktywnych spełni swoją funkcję doskonale.

…i tych bardziej usportowionych

Okazuje się jednak, że odzież termoaktywna dla aktywnych jest bardzo dużą pomocą przy uprawianiu sportu wyczynowo. W sposób szczególny upodobali ją sobie amatorzy długich górskich wędrówek, ale też biegacze i gracze sportów zespołowych, uprawiających tę dyscyplinę profesjonalnie. Również w przypadku kolarzy bezszwowa, elastyczna i świetnie odprowadzająca wilgoć bielizna termoaktywna jest na wagę złota.

Tego typu odzież tworzy się z różnych materiałów, ale warto podkreślić, że w absolutnie ekstremalnych temperaturach (zarówno ujemnych, jak i dodatnich) świetną opcją będzie odzież termoaktywna dla aktywnych wykonana z wełny merynosa. Jej struktura tworzy szczególną warstwę izolacyjną, która nie przegrzewa organizmu, ale jednocześnie nie pozwala mu na wychłodzenie.